ÚSPĚCHY ÚČASTNÍKŮ ZÁJMOVÝCH ÚTVARŮ SVČ BÁJO


Školní rok 2016 – 2017

Hudební soubor Musica per gaudium

laureát soutěže v kategorii studentských souborů a orchestrů do 25 let
ve 25. ročníku Rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů Concerto Bohemia, kterou vyhlásil Český rozhlas

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
1. místo v dětské kategorii v 1. ročníku soutěže Model Cup 2016

Kryštof Harant (modelářský kroužek)
2. místo v dětské kategorii v 1. ročníku soutěže Model Cup 2016

Petr Kovář (modelářský kroužek)
1. místo v kategorii Z2 v soutěži Hradecký lev 2017

Anděla Netrestová (výtvarný kroužek)
Růžice, kombinovaná technika
8. místo v kategorii děti 6 - 8 let
v ročníku 2016–2017 soutěže dětských map Cena Barbary Petchenik s tématem Milujeme mapy

DFS Barunka
cena poroty za dramaturgický počin - provedení barokní koledy
ocenění na Východočeské postupové přehlídce dětských folklorních souborů v Č. Kostelci

Kolektivní práce dětí z výtvarných kroužků
Známky, perokresba
čestné uznání ve 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2017 s tématem Cestování

Kolektivní práce dětí z výtvarných kroužků
Na cestách, kombinovaná technika (leporelo)
čestné uznání ve 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2017 s tématem Cestování



Školní rok 2015 – 2016

Štěpán Soumar

Na výletě, malba na plátně
1. místo v kategorii "malba, děti do 6 let"
v 10. ročníku výtvarné soutěže NAŠE Galerie s tématem Světlo, kterou vyhlásila GVUN

Matyáš Soumar
Zakázaná stezka, malba na plátně
1. místo v kategorii "malba, děti do 7-14 let"
v 10. ročníku výtvarné soutěže NAŠE Galerie s tématem Světlo, kterou vyhlásila GVUN

Anna Horká
(výtvarný kroužek)
Pro(p)létání, kombinovaná technika (fotografie a papírořez)
zvláštní cena poroty v kategorii "fotografie, mládež 15-18 let"
v 10. ročníku výtvarné soutěže NAŠE Galerie s tématem Světlo, kterou vyhlásila GVUN

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
plastikový model Panther
1. místo v dětské kategorii "technika" v 18. ročníku soutěže Memoriál Zdeňka Bořka

Luděk Macháček jr. (modelářský kroužek)
plastikový model Jagdpanzer
2. místo v dětské kategorii "technika" v 18. ročníku soutěže Memoriál Zdeňka Bořka

Kryštof Harant (modelářský kroužek)
plastikový model KV-1
3. místo v dětské kategorii "technika" v 18. ročníku soutěže Memoriál Zdeňka Bořka

Matyáš Franc (modelářský kroužek)
plastikový model Lom
1. místo v dětské kategorii "dioramata" v 18. ročníku soutěže Memoriál Zdeňka Bořka
a Cena města Červený Kostelec v dětské kategorii téže soutěže

Barbora Macháčková (modelářský kroužek)
plastikový model Přistání na Měsíci
4. místo v dětské kategorii "dioramata" v 18. ročníku soutěže Memoriál Zdeňka Bořka

Oliver Polák (modelářský kroužek)
plastikový model Křižovatka
5. místo v dětské kategorii "technika" v 18. ročníku soutěže Memoriál Zdeňka Bořka

Kolektivní práce výtvarných kroužků
Jan Amos v obrazech, kombinovaná technika (leporelo)
čestné uznání ve 44. ročníku MDVV Lidice 2016 s tématem Škola? Vzdělání!

Jan Dufek (výtvarný kroužek)
Brýle mámení, kombinovaná technika
1. místo v kategorii "starší žáci"
ve výtvarné soutěži Dětská Prima sezóna 2016

Anna Horká (výtvarný kroužek)
J. A. Komenský I., J. A. Komenský II., PC grafika
prima cena za nápad v kategorii "starší žáci"
ve výtvarné soutěži Dětská Prima sezóna 2016

Kolektivní práce výtvarných kroužků
Jan Amos v obrazech, kombinovaná technika (leporelo)
prima cena za výtvarně vtipné zpracování v kategorii "starší žáci"
ve výtvarné soutěži Dětská Prima sezóna 2016



Školní rok 2014 – 2015

Oliver Polák
(modelářský kroužek)
plastikový model Il-2
oceněný model v IV. ročníku soutěže Malá pardubická

Magdalena Dorotea Horká
(výtvarný kroužek)
Náchodský zámeček, kombinovaná technika (stínové divadlo)
1. místo v kategorii 7-14 let v oboru "objekt, fotografie"
a zároveň "cena absolutního vítěze" soutěže
v 9. ročníku výtvarné soutěže Naše galerie s tématem Město Náchod, kterou vyhlásila GVUN

Adéla Čápová
(výtvarný kroužek)
Náchodský zámeček, kombinovaná technika (kresba, fotografie)
2. místo v kategorii 7-14 let v oboru "fotografie, grafika, objekt"
v 9. ročníku výtvarné soutěže Naše galerie s tématem Město Náchod, kterou vyhlásila GVUN

Martina Horká
(vedoucí výtvarného kroužku)
Krasohled, kombinovaná technika (papír, kombinovaná technika)
1. místo v kategorii dospělí, hodnoceno mezioborově
v 9. ročníku výtvarné soutěže Naše galerie s tématem Město Náchod, kterou vyhlásila GVUN

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
plastikový model Puma
2. místo v kategorii Z2 v soutěži Hradecký lev 2015




Školní rok 2013 – 2014

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
plastikový model
oceněný model v III. ročníku soutěže Malá pardubická

Karel Uhlíř
(modelářský kroužek)
plastikový model
oceněný model v soutěži Českotřebovský vehikl v kategorii bojová technika - žáci

Magdalena Dorotea Horká
(výtvarný kroužek)
Tanec ve městě, kombinovaná technika (kresba, fotografie)
2. místo v kategorii 7-14 let v oboru "fotografie, grafika, objekt"
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem Mávnutím kouzelného proutku, kterou vyhlásila GVUN

Anna Horká
(výtvarný kroužek)
V proměnách času, fotografie
3. místo v kategorii 7-14 let v oboru "fotografie, grafika, objekt"
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem Mávnutím kouzelného proutku, kterou vyhlásila GVUN

Barbora Michlová
(výtvarný kroužek)
Květina do měst, objekt
3. místo v kategorii 7-14 let v oboru "fotografie, grafika, objekt"
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem Mávnutím kouzelného proutku, kterou vyhlásila GVUN

Tereza Jandová
(pěvecký sbor Petrklíč)
1. místo s postupem v kategorii A1
v oblastním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2014
pořádaném ZUŠ Bedřicha Smetany v Novém Městě nad Metují

Ema Prudilová
(pěvecký sbor Petrklíč)
1. místo v kategorii A1
v oblastním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2014
pořádaném ZUŠ Bedřicha Smetany v Novém Městě nad Metují

Jan Kavan (modelářský kroužek)
plastikový model P-47
2. místo v kategorii letadla v 16. ročníku memoriálu Zdeňka Bořka

Oliver Polák (modelářský kroužek)
plastikový model Il-2
4. místo v kategorii letadla v 16. ročníku memoriálu Zdeňka Bořka

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
plastikový model Churchil
2. místo v kategorii technika v 16. ročníku memoriálu Zdeňka Bořka

Pěvecký sbor Petrklíč
3. místo v soutěži Novopacký skřivánek 2014
pořádané Gymnáziem a Střední odbornou školou pedagogickou Nová Paka

Martina Horká (vedoucí výtvarného kroužku)
Cena poroty za práci pedagoga s dětmi
ve výtvarné soutěži Malá Prima sezóna 2014

Spolužitie s karpatskými prízrakmi (SK) - cenu poroty získali:
Kristýna Bittnerová
Nikola Hartychová
Barbora Michlová
Jan Šesták




Školní rok 2012 – 2013

Karolína Havlíková
(výtvarný kroužek)
Svatý obrázek, kombinovaná technika
čestné uznání v 41. ročníku MDVV Lidice 2013

Anna Horká
(výtvarný kroužek)
Svatý obrázek, kombinovaná technika
čestné uznání v 41. ročníku MDVV Lidice 2013

Magdalena Dorotea Horká (výtvarný kroužek)
Svatý obrázek, kombinovaná technika
čestné uznání v 41. ročníku MDVV Lidice 2013

Barbora Michlová (výtvarný kroužek)
Svatý obrázek, kombinovaná technika
čestné uznání v 41. ročníku MDVV Lidice 2013

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
plastikový model
2. místo v kategorii Bojová technika 1:72 v soutěži vyhlášené KPM Broumov

Tomáš Hornych (modelářský kroužek)
plastikový model
3. místo v kategorii Bojová technika 1:72 v soutěži vyhlášené KPM Broumov

Pavla Svídová (výtvarný kroužek)
Pták, tempera
1. místo v kategorii do 6 let
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem C´est la vie - To je život, kterou vyhlásila GVUN

Rozálie Jůzová (šikovné ručičky)
V trávě, vodové barvy, tempera
zvláštní cena poroty v kategorii do 6 let
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem C´est la vie - To je život, kterou vyhlásila GVUN

Jan Šesták (výtvarný kroužek)
Pták, tempera, tuš
1. místo v oboru malba v kategorii 7-14 let
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem C´est la vie - To je život, kterou vyhlásila GVUN

Hana Vavřínová (ředitelka SVČ, vedoucí kroužků Šikovné ručičky a Šikulka)
Podoba ženy? I., II., III., papírotisk, koláž
zvláštní cena poroty v oboru grafika a koláž
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem C´est la vie - To je život, kterou vyhlásila GVUN

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
Me 262, plastikový model
3. místo v XIII. ročníku CMK Modelářské ligy 2013 v kategorii E - žáci-letadla

Martin Novotný (modelářský kroužek)
Ford Mustang GT, plastikový model
uznání "Oceněný model" v kategorii Z3 v soutěži vyhlášené KPM 173 H. Králové

Oliver Polák (modelářský kroužek)
Citroen DS, plastikový model
uznání "Oceněný model" v kategorii Z3 v soutěži vyhlášené KPM 173 H. Králové

Karel Uhlíř (modelářský kroužek)
Me 262, plastikový model
uznání "Oceněný model" v kategorii Z1 v soutěži vyhlášené KPM 173 H. Králové




Školní rok 2011 – 2012

Kryštof Halada
(výtvarný kroužek)
Loutkové divadlo, kombinovaná technika
čestné uznání v 40. ročníku MDVV Lidice 2012

Magdalena Dorotea Horká (výtvarný kroužek)
Kůň a slepice, kombinovaná technika
čestné uznání v 40. ročníku MDVV Lidice 2012

Kateřina Nováčková (výtvarný kroužek)
hlavní cena v kategorii 14 let ve výtvarné soutěži "Vodník" vyhlášené SVČ Bájo

Aleš Hoffman (výtvarný kroužek)
čestné uznání ve výtvarné soutěži "Vodník" vyhlášené SVČ Bájo

Petr Michálek (výtvarný kroužek)
čestné uznání ve výtvarné soutěži "Vodník" vyhlášené SVČ Bájo




Školní rok 2010 – 2011

Martina Sedláčková
(výtvarný kroužek)
Zvířata, dokreslovaná koláž
2. místo ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem Tady a teď, kterou vyhlásila GVUN

Anna Horká (výtvarný kroužek)
Pták, kašírovaný objekt
3. místo ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem Tady a teď, kterou vyhlásila GVUN

Martina Horká (vedoucí výtvarného kroužku)
Proměny, cyklus devíti černobílých fotografií (papír)
2. místo v kategorii dospělí, obor fotografie
ve výtvarné soutěži Naše galerie s tématem Tady a teď, kterou vyhlásila GVUN

Výtvarné kroužky
Leporelo - malý průvodce po Husově náměstí, kombinovaná technika
medaile Lidická růže v 39. ročníku MDVV Lidice 2011

Kryštof Halada (výtvarný kroužek)
Domy, tisk
čestné uznání v 39. ročníku MDVV Lidice 2011

Anna Horká (výtvarný kroužek)
Stará radnice, kresba suchou křídou
čestné uznání v 39. ročníku MDVV Lidice 2011

Magdalena Dorotea Horká (výtvarný kroužek)
Dům, tisk
čestné uznání v 39. ročníku MDVV Lidice 2011

Matyáš Horký (výtvarný kroužek)
Domy, tisk
čestné uznání v 39. ročníku MDVV Lidice 2011

Martina Sedláčková (výtvarný kroužek)
Domy, tisk
čestné uznání v 39. ročníku MDVV Lidice 2011

Magdalena Dorotea Horká (výtvarný kroužek)
Pták, malba temperou
hlavní cena ve výtvarné soutěži "Ptačí svět", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Magdaléna Kohoutová (výtvarný kroužek)
Pták, malba temperou
hlavní cena ve výtvarné soutěži "Ptačí svět", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Tereza Havlíková (výtvarný kroužek)
Pták, malba temperou
čestné uznání ve výtvarné soutěži "Ptačí svět", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Kateřina Nováčková (výtvarný kroužek)
Pták, malba temperou
čestné uznání ve výtvarné soutěži "Ptačí svět", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Keramický kroužek
Ptáci, keramika
čestné uznání ve výtvarné soutěži "Ptačí svět", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Marie Brátová (výtvarný kroužek)
Pevné desky s orientálním motivem, kombinovaná technika
hlavní cena ve výtvarné soutěži "Poznáváme Orient", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Matyáš Horký (výtvarný kroužek)
Tančící derviš, perokresba
hlavní cena ve výtvarné soutěži "Poznáváme Orient", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Karolína Havlíková (výtvarný kroužek)
Šperk, kombinovaná technika - drát, hliník, karton
čestné uznání ve výtvarné soutěži "Poznáváme Orient", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Barbora Michlová (výtvarný kroužek)
Šperk, kombinovaná technika - drát, hliník, karton
čestné uznání ve výtvarné soutěži "Poznáváme Orient", kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice




Školní rok 2009 – 2010

Výtvarné kroužky

Biodiverzita aneb Rozmanitost živé přírody, album, kolektivní práce
čestné uznání v 38. ročníku MDVV Lidice 2010

Eliška Fischerová (fotografický kroužek)
Fotografie na téma Biodiverzita
čestné uznání v 38. ročníku MDVV Lidice 2010

Lucie Řeháková (fotografický kroužek)
Fotografie na téma Biodiverzita
čestné uznání v 38. ročníku MDVV Lidice 2010

Magdaléna Podaná (zájmový útvar Šikovné ručičky)
Zvířátka pod sluncem, keramika
čestné uznání v 38. ročníku MDVV Lidice 2010

Adéla Valášková (zájmový útvar Šikovné ručičky)
Ryby, keramika
čestné uznání v 38. ročníku MDVV Lidice 2010

Zájmový útvar Šikovné ručičky
Moje květina – naše louka, kolektivní práce
čestné uznání v 38. ročníku MDVV Lidice 2010

Výtvarné kroužky
KARIFA aneb Kolik podob má Afrika, kolektivní práce
první místo v kategorii Kolektivy výtvarné soutěže Malé Prima sezóny v Náchodě

Magdaléna Kynčlová (zájmový útvar Čalamáda)
druhé místo v kategorii dětí od 12 let do 13 let literární soutěže Malé Prima sezóny v Náchodě

Taneční skupina FLAP
první místo v taneční stepařské soutěži Pražský pohár (kategorie junioři - malé skupiny), kterou vyhlásilo taneční studio Zig-Zag a taneční studio Andrea

Magdalena Dorotea Horká (výtvarný kroužek)
Zimní krajina, tempera, plátno
1. místo v kategorii děti do 6 let
ve výtvarné soutěži Naše galerie, téma Odstíny mých krajin, kterou vyhlásila GVUN

Zájmový útvar Šikovné ručičky
Moje květina – naše louka, kolektivní práce, objekt – mobil, papír, plast
3. místo v kategorii děti do 6 let
ve výtvarné soutěži Naše galerie, téma Odstíny mých krajin, kterou vyhlásila GVUN

Barbora Michlová (výtvarný kroužek)
Moje krajina, monotyp, tempera, papír
3. místo v kategorii děti 7 – 15 let, obor grafika
ve výtvarné soutěži Naše galerie, téma Odstíny mých krajin, kterou vyhlásila GVUN

Martina Horká (vedoucí výtvarného kroužku)
Stmívání, kombinovaná technika (fotografie)
3. místo v kategorii dospělí, obor fotografie
ve výtvarné soutěži Naše galerie, téma Odstíny mých krajin, kterou vyhlásila GVUN

Marie Brátová (výtvarný kroužek)
Návrh africké látky, vyškrabávaná tuš na voskovce
ocenění ve výtvarné soutěži "Poznáváme Afriku" vyhlášené SVČ Bájo Česká Skalice

Kryštof Halada (výtvarný kroužek)
Africká maska, vyškrabávaná tuš na sádrovém odlitku
ocenění ve výtvarné soutěži "Poznáváme Afriku" vyhlášené SVČ Bájo Česká Skalice

Magdalena Dorotea Horká (výtvarný kroužek)
Studie jablka, tužka, papír
1. místo v kategorii děti od 4 do 7 let ve výtvarné soutěži Jablko, kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Výtvarné kroužky (výtvarný kroužek)
Jablkový kalendář, kombinovaná technika, papír
3. místo v kategorii kolektivní prace ve výtvarné soutěži Jablko, kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Barbora Michlová (výtvarný kroužek)
Studie jablka, kresba tužkou, kávový papír
čestné uznání ve výtvarné soutěži Jablko, kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Dita Nývltová (výtvarný kroužek)
Krajina v jablku, perokresba, papír
čestné uznání ve výtvarné soutěži Jablko, kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice

Zájmový útvar Šikovné ručičky
Jablkový svícen, kombinovaná technika (jablko, barevný papír)
třetí místo ve výtvarné soutěži O nejkrásnější svícen, kterou vyhlásilo SVČ Bájo Česká Skalice




Školní rok 2008 – 2009

Výtvarné kroužky

Kniha o Mikulášovi, koláž, papír
deváté místo ve výtvarné soutěži Mikuláš a jeho doprovod vyhlášené DDM Bájo Česká Skalice

Petr Michálek
Harry Potter, lavírovaná tuš, papír
druhé místo ve výtvarné soutěži Moje ilustrace Harryho Pottera, kterou vyhlásil DDM Bájo Česká Skalice

Kryštof Halada
Mudlovský šmejd, lavírovaná tuš, papír
druhé místo ve výtvarné soutěži Moje ilustrace Harryho Pottera, kterou vyhlásil DDM Bájo Česká Skalice

Kateřina Nováčková
Hermiona, lavírovaná tuš, papír
třetí místo ve výtvarné soutěži Moje ilustrace Harryho Pottera, kterou vyhlásil DDM Bájo Česká Skalice

Iveta Serbousková
Malá čarodějnice, lavírovaná tuš, papír
cenu za třetí místo ve výtvarné soutěži Malá prima sezóna v Náchodě

Anna Horká
Jarní krajina, tempera, plátno
čestné uznání ve výtvarné soutěži Malá prima sezóna v Náchodě

Matyáš Horký
Vesmírné příběhy – Saturn, komiks, fotografie
hlavní cena medaile Lidická růže ve 37. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2009

Výtvarné kroužky (kolektivní práce)
Hvězdářů pohledy dalekohledy, leporelo
čestné uznání ve 37. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2009

Anna Horká
Středověká vesnička v Ostré, tužka, papír
výhra ve výtvarné soutěži vyhlášené k Mezinárodnímu dni dětí v Historické vesnici Botanicus v Ostré




Školní rok 2007 – 2008

Tereza Zemanová

Děti, kombinovaná technika (frotáž, kresba lihovým fixem), papír
druhé místo ve výtvarné soutěži Můj rok, kterou vyhlásil DDM Bájo Česká Skalice

Jakub Špelda
Vánoční stromek, tisk z papírové koláže
čestné uznání ve výtvarné soutěži Můj rok, kterou vyhlásil DDM Bájo Česká Skalice

Výtvarné kroužky
Vánoční svátky, tisk z papírových koláží
čestné uznání za soubor prací ve výtvarné soutěži Můj rok, kterou vyhlásil DDM Bájo Česká Skalice

Sára Horňáková
Moje jméno, kombinovaná technika (perokresba, kresba kávou)
druhé místo ve výtvarné kategorii 4. ročníku soutěže Svět očima dětí vyhlášené Ministerstvem vnitra ČR

Dita Nývltová
Bramborové mňamky, komiks, perokresba, papír
čestné uznání ve 36. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2008




Školní rok 2006 – 2007

Klára Nováčková

Lyžař, kombinovaná technika (koláž, perokresba, vodové barvy), papír
čestné uznání ve 35. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2007

Michal Fidler

Lyžař, kombinovaná technika (koláž, perokresba, vodové barvy), papírčestné uznání ve 35. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2007

Anna Horká
Aerobik, kresba lihovým fixem, papír
čestné uznání ve 35. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2007

Eliška Jirmanová
Krasobruslení, kresba lihovým fixem, papír
čestné uznání ve 35. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2007

Dita Nývltová

Lyžař, tempera, papír
čestné uznání ve 35. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2007

Kristina Pavlasová
Bruslení, tempera, papír
čestné uznání ve 35. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2007




Školní rok 2005 – 2006

Výtvarný kroužek
Společně, koláž
druhé místo v celostátní soutěži Žijeme na jedné zemi
vyhlášené ke 40. výročí Mezinárodního dne za odstranění rasové diskriminace




Školní rok 2004 – 2005

Lenka Šmídová
Ledňáček, tempera, papír
první místo v kategorii 13 – 19 let ve výtvarné soutěži Ptactvo kolem nás, kterou vyhlásilo Francouzské velvyslanectví společně s Ministerstvem životního prostředí ČR




Školní rok 2003 – 2004

Kristýna Lukášová
Inspirace hudbou Vojtěcha a Ireny Havlových, monotyp
druhé místo ve VII. ročníku výtvarné soutěže Umělecké Ratibořice

Miroslav Runštuk
Inspirace hudbou Vojtěcha a Ireny Havlových, monotyp
druhé místo ve VII. ročníku výtvarné soutěže Umělecké Ratibořice